1,2 % GPM – „Rugutei“
1,2 % GPM
Kviečiu nepamiršti ir pasinaudoti teise dalį sumokėto pajamų mokesčio (iki 1,2 % GPM) skirti paramos gavėjo statusą turinčioms organizacijoms ar meno kūrėjams. Tai šiais metais padaryti galima iki gegužės 2 dienos.
Jei to dar niekada nedarėte, iki gegužės 2 d. galite pasinaudoti šia galimybe. Kaip apsispręsti? Siūlau pasidomėti:
– kam organizacija išleido ankstesniais metais ir kam planuoja išleisti šiais metais gautus gyventojų 1,2 % GPM (anksčiau buvo 2 % GPM);
– ar organizacija savo tinklalapyje skelbia finansines, veiklos ataskaitas;
– ar organizacija reikiamoms laiku institucijoms pateikia ataskaitas (pažiūrėti galima Juridinių asmenų registre). Deja, galima rasti tokių organizacijų, kurios keletą metų neteikia deklaracijų. Kai 5 metus nepateikiamos deklaracijos, prie tokių organizacijų būna parašyta: „Pranešimas apie numatomą inicijuoti likvidavimą Registro tvarkytojo iniciatyva pagal CK 2.70 str.“.
Kviečiu prisijungti
Mano asmeninis pasirinkimas nesikeičia jau daug metų.
KVIEČIU: 1,2 % GPM skirti aštuonioliktus metus dėl onkologinėmis ligomis sergančių vaikų dirbančiam labdaros ir paramos fondui „Rugutė“ (paramos gavėjo kodas – 300070090).
KODĖL: „Rugutė“ visapusiškai remia onkologinėmis ligomis sergančius vaikus, jų šeimas. Visapusiškai – padeda finansiškai ir psichologiškai, nuperka itin brangių Lietuvoje nekompensuojamų vaistų ir apmoka genetinius tyrimus tikslesniam gydymui, džiugina dovanomis ir šventėmis… Visko ir nesuminėsiu. Nuostata „Vaikai, vaikams, su vaikais ir dėl vaikų…“ „Rugutės“ veikloje dalyvaujančius žmones lydi kiekvieną dieną.
„Rugutę“ įkūrę Dainoras ir Edita Abrukauskai geriausiai supranta šeimas, kurių vaikai šiuo metu serga, nes jie patys yra susidūrę su dukters Rugilės liga.
KAIP SKIRTI: Portale deklaravimas.vmi.lt užpildykite formą FR0512 v.5.
Įrašykite šiuos duomenis:
Juridinio asmens kodas – 300070090
Mokesčio dalies paskirtis – VAISTAMS
Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio– 2025 (nereikės rūpintis 5 metus).

Tai padaryti šiemet reikia iki gegužės 2 d. Išsami informacija apie 1,2 % GPM skyrimą.
SKAIDRUMAS: Puslapyje www.rugutė.lt rasite nuveiktus darbus, vykdomų projektų aprašymus, išsamias finansines ir veiklos ataskaitas, renginių nuotraukas.
PRAŠAU: Perduoti šią žinutę draugams, kolegoms, giminėms.
O jei turite klausimų apie „Rugutę“ ar deklaracijos pildymą, rašykite komentaruose arba asmeniškai man.
AČIŪ!
Šiomis dienomis švenčiu gimtadienį. Daug metų mano norimų dovanų sąrašas nesikeičia. Maža to, šiemet šis sąrašas dar pasipildė. Bet apie viską nuo pradžių.
Šiemet pajamų deklaravimas ir dalies sumokėto pajamų mokesčio skyrimas buvo pratęstas dėl karantino. Lieka kelios paskutinės dienos, kai savo dalį sumokėto pajamų mokesčio (nuo šiemet – 1,2 %) galima skirti paramos gavėjo statusą turinčioms organizacijoms.
Tokiu metu kasmet socialiniuose tinkluose, gatvės stenduose galima matyti daug prašymų skirti dalį sumokėto pajamų mokesčio. Jo prašo paramos gavėjo statusą turinčios organizacijos, menininkai, partijos ir profesinės sąjungos (nuo šiemet).
Šiomis dienomis žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, gatvės stenduose labai suaktyvėjo prašymai skirti dalį sumokėto pajamų mokesčio. Jo prašo tiek paramos gavėjo statusą turinčios organizacijos, tiek menininkai, tiek partijos.